بررسی طرح و رنگ های متنوع کراوات مردانه

کراوات مردانه یکی از پرکاربرد ترین اکسسوری ها برای خوش پوشان اروپایی و آمریکایی می باشد. با این که استفاده از این محصول زیبا در ایران رواج ندارد و محدودیت هایی برای استفاده آن در نظر گرفته شده اما طبق رسم و رسومات ایرانی در اکثر مراسمات عروسی و مجالس مهم آقایان تمایل به ست کردن لباس خود با کراوات های رنگی دارند.

در ادامه طرح های مختلف کراوات و کاربرد هایی که دارند را شرح می دهیم؛ پس با ما همراه باشید.

کراوات چه رنگی بخریم؟

هر رنگ از کراوات معنای خاصی دارد که با توجه به آن می توانید شخصیت خود را به صورت غیر مستقیم برای سایرین مشخص کنید. بر همین اساس درمیابیم که تنها هدف از انتخاب رنگ کراوات زیبایی نیست بلکه در درون آن راز هایی در زمینه روانشناسی شخصیت نهفته است.

به طور کلی برای انتخاب رنگ کراوات بایستی دو ملاک اساسی را در نظر بگیرید؛ در ابتدا توجه کنید که رنگ کراوات مردانه با کت و شلوار مردانه و پیراهن مردانه تضاد داشته باشد و سپس به این موضوع آگاه باشید که با پیراهن سفید قادر خواهید بود هر رنگ کراوات را ست کنید.

(تناسب رنگ کراوات با رنگ پوست را نادیده نگیرید، پوست های تیره با رنگ های روشن و پوست های روشن را رنگ تیره سازگاری بیشتری دارند)

بیشتر بخوانید:  قصه تلخ دلالان غیرمولد و صنعت غذایی کشور

راز های رنگ بندی کراوات چیست؟

قرمز: کروات هایی با رنگ قرمز ساده نشان از قدرت و اقتدار دارند. بنابراین شاهد این رنگ در جلسات رسمی مدیران خبره هستیم تا برتری خود را به رخ رقبا بکشند.

آبی: رنگ آبی برای شخصیت های آرام و صلح جو به کار می رود و سیاست آنان در مدیریت کار ها بدون هرج و مرج را به نمایش می گذارد؛ معمولا دوست داران رنگ آبی اشخاصی با خلق و خوی احساسی هستند. این رنگ تمایز جالبی با کت و شلوار مشکی دارد و به عنوان یک ست زیبا شناخته می شود.

زرد: رنگ زرد شوخ طبعی افراد را به رخ می کشد؛ در صورت استفاده از کراواتی به این رنگ نه تنها شخص استفاده کننده بلکه به سایرین نیز انرژی مثبت انتقال پیدا می کند. این رنگ مناسب ترین گزینه برای فصل بهار و تابستان است.

نقره ای: پوشش همزمان کراوات نقره ای با پیراهن سفید کلاسیک یک ست جذاب و منحصر به فرد ایجاد می کند که نشان از احترام و شخصیت خارق العاده فرد دارد. با این ست زیبا می توانید در تمامی مجالس شاد و به یاد ماندنی شرکت کنید و بدرخشید.

بیشتر بخوانید:  چند راهکار کم هزینه برای طراحی داخلی خانه های کوچک

طرح روی کراوات مردانه چگونه باشد؟

برای طراحی کراوات مردانه الگو های مختلفی در نظر گرفته شده تا افراد بتوانند مطابق با سلیقه خود بهترین گزینه را انتخاب نمایند. برخی از این الگو ها به شرح زیر می باشند.

  • الگوی نقطه ای

دایره های تو پر کوچکی هستند که بر روی رنگ های مختلف کراوات با رنگی متضاد به کار رفته اند و حالتی منظم دارند. این الگو قابل ست با انواع پیراهن راه راه، چهار خانه و یا ساده می باشد و تیپ کلاسیک را برای شخص استفاده کننده ایجاد می کند.

  • الگوی نواری

طرح کراوات نواری و یا راه راه یکی از بهترین گزینه ها برای ست میان پیراهن و کراوات مردانه است؛ به دلیل این که نقش آن با انواع پیراهن های مد روز هماهنگ می باشد. با این حال توجه داشته باشید که خط های موجود بر روی کراوات به صورت یکسان با خط های پیراهن قرار نگیرد؛ بدین معنا که در سمت مخالف باشد و یا از بین خطوط موازی پیراهن عبور کند.

به طور کلی بهترین راه برای عدم شلوغ نشان دادن پوشش، ست نمودن کراوات نواری با پیراهن های ساده می باشد.

  • الگوی چهار خانه
بیشتر بخوانید:  سفارش سقف کشسان

شاید کم پیش آمده باشد که کراوات هایی با الگوی مربع را بر تن کسی مشاهده کرده باشید. این مسئله ثابت می کند که این طرح خاص بوده و می تواند افراد را بیش از آن چه که فکر می کنند منحصر به فرد و شیک جلوه دهد. انتخاب کراوات طرح مربع برای استفاده بر روی پیراهن های با طرح متضاد یک ایده عالی و کاربردی می باشد؛ پس از اولین استفاده خواهید دید که چقدر دوستان و آشنایان شیفته پوششتان شده اند.

عرض کراوات چقدر باشد؟

کراوات ها نه تنها از نظر طولی سایز بندی مختلفی دارند تا افراد بتوانند با توجه به قدشان مناسب ترین گزینه را انتخاب کنند بلکه از نظر عرضی نیز در سایز های مختلفی دسته بندی می شوند.

معمولا کراوات های باریک و زیر 2 اینچ زیبایی خاصی ندارند و از حالت رسمی بودن خارج خواهند شد به همین دلیل بیشترین کاربرد را برای کسانی دارند که می خواهند این اکسسوری را برای استفاده روزمره بر روی پیراهن تک بپوشند.

کراوات هایی با عرض بیش از 3 اینچ که از حالت استاندارد خارج می شوند نیز طرفداران زیادی ندارند و قاعدتا تولیدات محدودی هم دارند. اما بهترین سایز عرضی کراوات همان 2 تا 3 اینچ است.

مطلب پیشنهادی

سنگ شکن کوبیت چگونه کار می کند؟

معرفی سنگ شکن کوبیت سنگ شکن کوبیت یکی از پرکاربردترین تجهیزاتی است که در خطوط …