نحوه کراتین کردن مو

نکات بسیار مهمی در خصوص خرید کراتین و انجام دادن آن وجود دارد، که اگر فردی از آن ها آگاهی نداشته باشد، قطعا بدون آگاهی به موهای خود آسیب می زند. اگر راجب این اطلاعات و نکات کنجکاو هستید، پیشنهاد می کنیم حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. زیرا ما هر چیزی که لازم است تا شما بدانید را در اختیارتان قرار می دهیم.

شاید امروزه زیاد نام کراتینه کردن مو را شنیده باشید. در واقع کراتینه کردن روشی است که با احیا و  صافی باعث می شود تا موها هم ظاهر زیباتری داشته  و هم از نظر سلامت، هیچ مشکلی نداشته باشند.

البته کراتینه کردن شاید در نظر خیلی از افراد کار ساده ای به نظر برسد و اهمیت زیادی هم به آن ندهند، اما همان طور که ذکر شد هر فردی باید قبل از انجام دادن این عمل بر روی موهای خود، به موضوعات مهمی توجه داشته باشد.

زیرا کوچکترین آسیبی به سر باعث می شود موها به مرور دچار ریزش شوند و فرد هم در اثر رسیدگی نکردن درست، به کچلی یا … مبتلا شود. حتما در ادامه با ما برای آشنایی با نحوه کراتین کردن مو همراه باشید.

کراتین کردن مو چیست؟

برای خرید کراتین خوب، قبل از هرچیزی باید به خوبی بدانید که کراتین کردن مو در واقع چیست و حتی چه فوایدی دارد. کراتینه کردن مو انواع مختلفی دارد که امروزه ممکن است زیاد در فضای مجازی نام آن را شنیده باشیم.

اگر بخواهیم توضیح ساده تری در مورد کراتین کردن مو شرح دهیم، می توان گفت به روش صافی و احیا کردن مو گفته می شود. حال این روش با استفاده از موادها و وسایل هایی صورت می گیرد که دقت در انتخاب مواد آن بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید:  کادو تولد چی بخریم؟

منظور از احیا کردن مو هم این می باشد که موهای مو خوره دار، ضعیف شده و… با انجام دادن کراتینه، می توانند به خوبی تقویت و ترمیم شوند.

کراتینه کردن مو چه فوایدی دارد؟

در مطالب بالاتر اشاره کوتاهی به این که کراتینه کردن برای موها چه فواید و مزایایی دارد، کرده ایم. در واقع کراتینه با مواد موجود خود و آمینو اسیدها، ریشه موها را تقویت می کند. به عنوان مثال شما تصور کنید که ریشه موهایتان به شدت ضعیف و شکننده شده است و به طور مداوم آسیب می بیند.

با کراتینه کردن کاوری بر روی موها ایجاد می کنید که ریشه ها هم به بهبود می شوند. همچنین این عمل باعث رفع وزی موها می شود. شما می توانید وزی حاصل از فری مو، رنگ، استفاده از وسایل برقی و.. را با کراتینه کردن رفع کنید.

چندین بار بیان کردیم که برای خرید کراتین نکات بسیار مهمی وجود دارد که حتی اگر شما به طور کامل آموزش ببینید اما این نکات را در هنگام خرید رعایت نکنید، موهای خودتان یا شخصی که قصد انجام این کار را دارید آسیب می بیند که دقت کردن به وسایل و انتخاب مارک اورجینال یکی از این نکات می باشد.

معایب کراتیه کردن مو

این موضوع درست است که کراتینه کردن برای سلامت موها بسیار مناسب است و تا حد امکان آسیبی هم به آن نمی رساند، اما خب معایبی هم وجود دارد. در واقع باید ذکر کنیم اگر مواد کراتینی که تهیه می شود و فردی که این کار را انجام می دهد مجرب باشد، اتفاقی برای موها نمی افتد.

بیشتر بخوانید:  حرفِ حساب در قاب تصویر

اما در صورت استفاده کردن از مواد بی کیفیت و ضعیف معایب جدی به وجود می آید که برخی از آن ها عبارت اند از:

  • سوختن ریشه موها
  • مو ریزش و شکستی تارهای مو
  • ضعیف شدن و ترمیم نشدن موها

  • رفع نشدن وزی و ریشه ها

آیا کراتینه کردن برای موها لازم است؟

از آنجایی که کراتینه کردن برای موها فواید بسیاری دارد، می توان گفت بله کراتینه برای موها واجب است. زیرا مواد موجود در کراتینه ها به نوعی همانند یک مواد کمکی عمل می کنند و باعث رشد بهتر ریشه های مو می شوند.

البته در خرید کراتین به جنس ها و موادها توجه داشته باشید تا موها به خوبی تقویت شوند. برخی از افراد با این عقیده که کراتینه کردن تنها برای رفع وزی مو است و افرادی که موهای وز و فری دارند باید آن را انجام دهند، از کراتینه کردن اجتناب می کنند. باید ذکر کنیم این باور کاملا غلط است و تمام موها برای تقویت می توانند کراتینه شدن را امتحان نمایند.

آموزش و نحوه کراتینه کردن مو

قبل از هر چیزی توجه داشته باشید که ماده فرمالینی که برای کراتینه کردن به کار می رود، می تواند به پوست دست آسیب زیادی برساند و حتما باید با دستکش مراحل کراتینه کردن را انجام داد. همچنین توجه داشته باشید کراتینه کردن باعث روشن شدن رنگ موها نیز می شود.

بیشتر بخوانید:  خرید و فروش تجهیزات خانگی و صنعتی

به عنوان مثال شما اگر رنگ بلوندی بر روی موهای خود دارید پس از کراتینه کردن این رنگ یک الی دو درجه روشن تر می شود. برای انجام دادن و پیاده کردن عمل کراتینه بر روی موها، پس از مخلوط مواد مد نظر که باید حتما در خرید آن ها دقت کنید، موها را به دسته های مختلف تقسیم بندی می نمایید.

توجه داشته باشید که کراتینه کردن بر روی موهای چرب جوابگو نیست و باید حتما روی موهای تمیز انجام شود. البته به نوع و جنس کراتینه هم توجه داشته باشید زیرا کراتین برزیلی باید به روش دیگری صورت گیرد، زیرا مواد موجود آن متفاوت است.

پس از تقسیم بندی موها نوبت به مواد گذاری می رسد که بهتر است هرچه سریع این کار را به اتمام برسانید. توجه داشته باشید که ریشه ها باید مواد کمتری نسبت به ساقه بخورند. زیرا ریشه های مو همیشه حساس تر هستند و مو از ساقه خراب می شود.

پس از اینکه تمام موها را با مواد کامل پوشاندید، به ساعت کراتینه کردن توجه داشته باشید. زیرا همان طور که ذکر شد مواد کراتینه سنگین است و می تواند باعث آسیب رساندن به مو و ریشه شود.  افرادی که از کراتین آمریکایی یا عادی استفاده می کنند بهتر است تا چند هفته از رنگ مو استفاده ننمایند. زیرا رنگ ها به تنهایی باعث ایجاد وزی و ضعیف شدن موها می شوند.

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش تجهیزات خانگی و صنعتی

وسایل و تجهیزاتی وجود دارد که می تواند در زندگی شهر نشینی و عملیات صنعتی …